Artykuły

Wakacje to nie czas na nudę!

Młodzież, w tym uczniowie szkół, coraz częściej nie wyobrażają sobie wakacji bez alkoholu, spędzania czasu w głośnych klubach i gier komputerowych. Wakacje to jednak dobry czas na odgrywanie swoich nowych pasji, a nie tylko imprezowanie. Młodzież ma wtedy o wiele więcej czasu, którego nie wie jak pożytecznie wykorzystać. Najgorsza możliwą opcją w czasie wolnym od zajęć szkolnych to siedzenie w domu przed komputerem lub telewizorem.

Dlatego warto:

spotkać się ze znajomymi: nadrobić zaległości w spotkaniach towarzyskich np. umówić się z koleżanką z czasów gimnazjum, z która nie wiedzieliśmy się od dawna; można wykorzystać słoneczną pogodę i zorganizować piknik na świeżym powietrzu ze znajomymi.

zainteresować się sportem: każdy może znaleźć jakąś dyscyplinę sportową, która go zainteresuje. Warto zapisać się na basen, do osiedlowego klubu piłki nożnej, uczestniczyć w zawodach siatkówki, koszykówki, ćwiczyć sporty walki (box, kickbox, karate, taekwondo). Może warto nauczyć się jeździć konno lub na rolkach. Może wspólne bieganie ze przyjacielem? Aktywne spędzanie wolnego czasu świetnie wpłynie na sylwetkę i poprawi kondycję fizyczną każdego ucznia.

nauczyć się tańczyć: wakacje to świetny czas na naukę tańca, a jest w czym wybierać? Szkoły tańca proponują zarówno naukę tańca towarzyskiego jak i solo, tańce standardowe (walc wiedeński, angielski, fokstrot, tango) jak i nowoczesne np.: breakdance, electric boogie, funky, hause. Poprzez udział w zajęciach można przygotować się do balu studniówkowego i zaskoczyć wszystkich znajomych z klasy swoimi umiejętnościami tanecznymi.

uczestniczyć w obozach, koloniach, gdzie można przeżyć niezapomnianą wakacyjną przygodę. Podczas kolonii młodzież nawiązuje nowe znajomości, uczy się samodzielności, współpracy w grupach, obowiązkowości i systematyczności.

czytać książki: oczywiście nie muszą to być lektury szkolne ?. Czytając rozwijamy naszą wyobraźnię, wyciągamy wnioski z postępowań bohaterów. Uczymy się pięknego, poprawnego języka. Czytanie odpręża i pozwala przenieść się, choć na chwilę w inny świat.

zajęcia szybkiego czytania lub efektywnej nauki: pozwolą przyswajać wiedzę w sposób bardziej efektywny, nauczyć się technik, dzięki którym będziemy sprawniej rozwiązywać trudne zadania. Umiejętności nabyte podczas kursu przydają się w życiu, ponieważ ułatwiają nie tylko zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia, ale także przyszłościowo ułatwiają nam rozpoczęcie kariery zawodowej.

Przyjemnego wypoczynku! :-)

+48 503 101 701 kursy@pl.edu.pl